Pomysły na PREZENT dla architekta krajobrazu i ogrodnika

Jeżeli macie w rodzinie architekta krajobrazu, ogrodnika warto sprawić mu jakiś piękny a zarazem praktyczny prezent. Taka opcja może być również fajna dla osób, które lubią planować rabaty czy pracować w ogrodzie.

Z racji tego, że powrócił trend ręcznego projektowania, będzie kilka pozycji kreślarskich. Uważam, że projektowanie ręczne jest wyjątkowe, gdyż wkładamy w nie duszę i swój talent. Ponadto w takim projekcie możemy uchwycić wszystko, co nam przyjdzie do głowy.
Jest oczywiście wiele programów graficznych, które spełniają nasze wymogi, lecz mimo wszystko dobry projekt ręczny zawsze będzie na czasie, a programy graficzne niestety nie należą do najtańszych. Poza tym rysownie sprawia wiele przyjemności i ćwiczy rękę.

 

 

Poniżej ciekawe rozwiązania prezentowe:

1. Zestaw cienkopisów

Przydadzą się jak najbardziej do wykonywania opisów ale również do kreślenia projektów wizualizacji. Cienkopisy posiadają różne grubości. Najlepiej kupić je w sklepie dla plastyków. Tam możemy się poradzić, co wybrać. Trzeba zwrócić uwagę, by cienkopisy się nie rozmazywały a końcówka była w metalowej obudowie. Zapobiegnie to kreśleniu coraz to grubszych linii przy zużyciu cienkopisu. Popularne marki cienkopisów to m.in. Faber-Castell, Uni Pin, Rystor czy Pilot.

2. Markery artystyczne

I znów… mamy do wyboru kilka marek. Przykładowo Copic i Promarker. Są one niezwykle fajne w użyciu. Mają dużą paletę barw, są półprzezroczyste, a co najważniejsze, kolory mieszają się ze sobą. Pisaki posiadają najczęściej dwie końcówki, płaska oraz pędzelkowata. Dzięki temu można szybko zakreślić nimi duże partie jak również wyrysować detale.

3. Farby akwarelowe

Są niezwykle wdzięczne w „kolorowaniu” projektów i wizualizacji. Wyróżnia je lekkość koloru oraz możliwość osiągnięcia koloru jaki tylko chcemy uzyskać. Dostępne są zarówno w kostkach jak i w tubach. Ja osobiście preferuję te w kostkach. Najpopularniejsze marki to Ładoga, Sonnet, Białe Noce czy Schmincke Horadam.

4. Kredki ołówkowe

Fajny odpowiednik dla osób, które nie koniecznie dobrze czują się w temacie farb akwarelowych. Tu również można mieszać ze sobą kolory nakładając delikatnie warstwy kolorów. Dostępne są szerokie gamy kolorystyczne. Najczęściej spotykane marki to Derwent, Faber-Castel i Koh-I-Noor.

5. Szkicownik

Zapewne każdy architekt taki posiada, ale kartki szybko się kończą 😉 i nie zaszkodzi mieć kolejny w zapasie. Jest fajnym rozwiązaniem, gdyż, kartki nie „latają” po całej pracowni i wszystkie szkice mamy w jednym miejscu. Dostępne zarówno w formie zeszytowej, na spirali jak również otwierane jak blok. Osobiście najbardziej lubię szkicowniki marki Canson.

 

 

Opcje dla ogrodników, jak również do pracy w terenie dla architektów krajobrazu:

 

1. Sekatory, nożyce, łopatki itp.

Gama tych produktów jest bardzo szeroka. Od produktów marek no name, które bardzo często okazują się bardzo trwałe, po produkty markowe w bardzo różnym przedziale cenowym. Na pewno każdy znajdzie ten odpowiedni model.

2. Organizer ogrodniczy przypinany do paska

Myślę, że to jest bardzo fajna opcja. Nie trzeba za każdym razem, gdy podchodzimy do danej rośliny odkładać narzędzi, które niesiemy by wykonać jakieś prace. W organizerze możemy zmieścić np. sekator, małe nożyce, łopatkę czy pazurki. Wszystko pod ręką i nic nie zajmuje nam rąk 😉

Pas ogrodniczy na narzędzia – poradnik-ogrodniczy.pl

3. Rękawiczki

Na rynku dostępnych jest wiele modeli rękawiczek. Zaczynając od zwykłych „wampirek” kończąc na rękawiczkach w różne kwiatowe wzory czy wykończonych skórą. Każdy znajdzie dla siebie lub dla kogoś odpowiedni model.

 

Myślę, że z wyżej wymienionych pozycji można wybrać naprawdę fajny prezent dla miłośników ogrodnictwa i architektury krajobrazu. 🙂

Miłego dnia!